Bolyai Természettudományos Csapatverseny

Tanév: 
2015-2016

Az e tanévi Bolyai Természettudományos Csapatversenyen iskolánk három csapata indult. A hetedik osztályból Kelemen Zsófia, Berta Jázmin, Tajti Ágnes Gréta "Mizo", illetve Gulkai Barna Tádé, Balogh Domonkos, Szabó Boldizsár, Hódi Ádám "Király kecskék" nevű csapata. A 8. osztályból Dabis Marcell, Rója István, Németh Csenge és Bella Márton "Darónébel" csapatnévvel indultak.

Az első fordulón diákjaink négy megye hasonló csapataival mérték össze tudásukat. A Mizo, 23 csapat közül a 13. helyen végzett.

A február 18-i kecskeméti díjkiosztón nagy izgalmak közepette derült ki, milyen helyezést ért el másik két csapatunk.

A végeredményre büszkék vagyunk: a Darónébel a 3. helyen végzett 24 csapat közül, alig néhány ponttal lemaradva a 2. és 1. helyezettől; a Király kecskék pedig magasan megnyerte a hetedikes gimnazisták körzeti fordulóját, így az országos döntőbe jutott.

Gratulálunk mindhárom csapat tagjainak!